FERIE2023" - RABAT 12%. W dniach 15-23 lutego sklep internetowy Cosmetin będzie jak zwykle otwarty! Jednak cały nasz zespół będzie przebywał na krótkim urlopie. Zamówienia złożone w tym czasie będziemy realizować od poniedziałku 14 lutego. W zamian na wszystkie zamówienia złożone w tym okresie czeka na Was 10% RABAT* na hasło: „FERIE22”. Przepraszamy za utrudnienia.

Stres ma niezwykle negatywny wpływ na skórę. Nadmiar hormonów stresu osłabia odporność skóry, zaburza barierę lipidową i zwiększa stan zapalny. W rezultacie skóra staje się sucha, podrażniona i podatna na wysypki i swędzenie. Ponadto przewlekły stres przyspiesza proces starzenia.

Jak dokładnie stres uszkadza skórę?

Stres ma złożony destrukcyjny wpływ na skórę:

Przyczyny tego powszechnego negatywnego wpływu stresu na skórę leżą w ścisłym związku między skórą a układem nerwowym. Skóra jest dosłownie przesiąknięta receptorami hormonów stresu, więc natychmiast reaguje na wszelkie wahania tła hormonalnego.

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki

Aby osłabić negatywny wpływ stresu na skórę, a także przywrócić skórze już uszkodzonej przez stres, konieczne jest stosowanie kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych o określonych składnikach i właściwościach. Rozważmy najskuteczniejsze grupy takich produktów kosmetycznych.

Produkty nawilżające i odżywcze

Brak nawilżenia jest jednym z głównych problemów skóry narażonej na stres. Należy stosować kremy, emulsje i serum z naturalnymi składnikami nawilżającymi:

Takie produkty przywracają równowagę hydrolipidową, wygładzają skórę, czynią ją miękką i elastyczną.

Produkty przywracające barierę lipidową

Bariera lipidowa odpowiada za zatrzymywanie wilgoci w skórze i ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Aby przywrócić barierę uszkodzoną przez stres, zalecamy produkty oparte na:

Przeciwutleniacze zwalczające wolne rodniki

Nadmiar wolnych rodników spowodowany stresem prowadzi do przedwczesnego starzenia się skóry. Przeciwutleniacze pomagają neutralizować te agresywne cząsteczki. Ich skuteczność wzrasta w przypadku połączenia kilku przeciwutleniaczy:

Produkty zawierające pre- i probiotyki

Pre- i probiotyki są bardzo przydatne w przywracaniu mikroflory skóry i wspieraniu reakcji immunologicznych. Są one zawarte w produktach z następującymi składnikami:

Ochrona przeciwsłoneczna i fotoprotekcja

W przypadku nadwrażliwej, zestresowanej skóry szczególnie ważne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych z SPF 30-50 opartych na nowych filtrach lub składnikach mineralnych (dwutlenek tytanu, tlenek cynku).

Kompleksowe podejście do profilaktyki i leczenia

Stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków jest ważne, ale niewystarczające do pełnego rozwiązania problemów zestresowanej skóry. Konieczne jest kompleksowe podejście:

Główne kierunki to:

Warto zauważyć, że złe nawyki obejmują nie tylko alkohol i palenie. Powinieneś zrezygnować z nadmiernego surfowania po Internecie i hazardu. Nawet jeśli po prostu grasz w kasynach z pomocą bonusów bez depozytu, które dają strony takie jak PolskieKasyna.BIZ, nadal zalecamy rezygnację z tego hobby.

Tylko holistyczne podejście, które zajmuje się przyczyną problemu (stres), a nie tylko skutkiem (stan skóry), może zapewnić trwałe pozytywne rezultaty.