FERIE2023" - RABAT 12%. W dniach 15-23 lutego sklep internetowy Cosmetin będzie jak zwykle otwarty! Jednak cały nasz zespół będzie przebywał na krótkim urlopie. Zamówienia złożone w tym czasie będziemy realizować od poniedziałku 14 lutego. W zamian na wszystkie zamówienia złożone w tym okresie czeka na Was 10% RABAT* na hasło: „FERIE22”. Przepraszamy za utrudnienia.

Jak dobrać serum do twarzy?

Nasza skora to niezwykle ciekawy i złożony „przyrząd” zapewniający ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. To właśnie ona stanowi naszą pierwszą linie obrony przed styczniowymi mrozami a latem, dzięki możliwości produkcji potu, także przed upałami. Na nią też wpływa, niestety, wszechobecny zimą smog. Aby utrzymać piękną i zdrową skórę, równocześnie zapobiegając jej starzeniu się pod wpływem wszystkich negatywnych czynników zewnętrznych, warto poświecić chwilę na dobranie odpowiednich dermokosmetyków. Ale co kryje się pod tym określeniem? Nazwa ta powstała z połączenia dwóch pojęć: kosmetyków i farmaceutyków dermatologicznych. Zaliczamy do nich sera i kremy zawierające aktywne biologicznie substancje, które mają działanie porównywalne do leków.

Dobrze, czym więc jest serum i jak dobrać odpowiednie do potrzeb naszej cery?

Przede wszystkim, serum zawsze zawiera skoncentrowane, naturalne składniki. Zazwyczaj jest pozbawione wody, na rzecz ekstraktów roślinnych, olejów, wód kwiatowych i witamin. To właśnie zapewnia tym specyfikom znacznie intensywniejsze działanie niż niejeden krem. Serum może mieć różną konsystencję – żel, olejek, a nawet emulsję. Najwyższej jakości produkty charakteryzują eleganckie buteleczki z wygodną do dozowania pipetą. Taki sposób pakowania umożliwia nie tylko wygodne i dokładne dozowanie produktu ale dodaje też serum eleganckiej oprawy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów serum przeznaczonych na różne problemy skórne. Dobrze dobrany produkt jest w stanie zdziałać cuda, nawet ze skórą odwodnioną, pozbawioną jędrności czy trądzikową.

Od czego zacząć dobierając odpowiednie serum?

Poszukując odpowiedniego remedium, weź pod uwagę aktualną kondycję twojej cery, zastanów się czego jej brakuje w twojej codziennej pielęgnacji. Na przykład, dobierając serum regenerujące do kremu nawilżającego uzyskasz optymalne efekty!

Warto zwrócić też uwagę na składniki aktywne znajdujące się w interesującym nas specyfiku. Odpowiednie połączenia silnych składników naturalnych, zawierają unikalne wyciągi roślinne, takie jak wąkrotka azjatycka (lekarstwo tygrysów bengalskich), olejki eteryczne, czy wyciąg z liści oliwnych (naturalny antybiotyk). Niezwykle ważne są tez witaminy, dla skóry twarzy szczególnie ważne są witaminy E i C. Jedną z najskuteczniejszych kombinacji substancji dostępnych na rynku jest połączenie witaminy C z trójpeptydem miedzi, które stymuluje regeneracji komórek. Odpowiednio dobrane serum do twarzy nie zatyka porów, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej skóry.

Doskonały wybór dermokosmetyków oferuje linia produktów iS Clinical, stworzona przez amerykańską firmę Innovative Skincare. Produkty te są wyjątkowym połączeniem nauki i piękna, które pozwala skutecznie i szybko rozwiązać wiele problemów skórnych. Wśród szerokiej gammy nowoczesnych i eleganckich serów iS Clinical szczególnie wartym polecenia jest serum przeciwstarzeniowe. Preparat ten powstały w skutek zespołowej pracy lekarzy, farmaceutów i ekspertów przemysłu kosmetycznego o światowej sławie. Zapewnia piorunujące efekty przeciwdziałające starzeniu skóry. Każdy produkt iS Clinical jest szczegółowo przebadany zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i skuteczności działania. Dodatkowo produkty Innovative Skincare nigdy nie były i nie będą testowane na zwierzętach.

Po wybraniu odpowiedniego dla naszych potrzeb serum pozostaje jeszcze pytanie jak je stosować. Szczególnie, że odpowiednie stosowanie jest kluczowe dla uzyskania pożądanych efektów. Zaczynając naszą przygodę z serum pamiętajmy że:

Serum opiera swoje działanie na silnie skoncentrowanej formule i dla osiągniecia rezultatu wystarczy kilka kropel.

Zawsze przed zastosowaniem serum oczyszczamy twarz aby umożliwić dermacetykowi bezproblemowe działanie.

Po aplikacji serum nakładamy odpowiedni krem, na przykład – kuracja serum z kwasem hialuronowym wymaga zastosowania kremu nawilżającego, pozwalającego na wchłonięcie nadmiaru wody a po użyciu serum z witaminą C stosujemy kremy z filtrem UV chroniącym przed szkodliwym działaniem nadmiaru słońca.

Serum do twarzy stosujemy codziennie lub co dwa dni do uzyskania efektów. Nie więcej jednak niż przez okres kilku tygodniu po którym powinniśmy dać skórze odpocząć.

Serum nie jest przeznaczone do stałej pielęgnacji, lecz doraźnego usuwania najbardziej palących problemów skórnych. Mam nadzieje że nasz krótki poradnik ułatwi wam dobór odpowiedniego preparatu i osiągniecie upragnionych efektów.