FERIE2023" - RABAT 12%. W dniach 15-23 lutego sklep internetowy Cosmetin będzie jak zwykle otwarty! Jednak cały nasz zespół będzie przebywał na krótkim urlopie. Zamówienia złożone w tym czasie będziemy realizować od poniedziałku 14 lutego. W zamian na wszystkie zamówienia złożone w tym okresie czeka na Was 10% RABAT* na hasło: „FERIE22”. Przepraszamy za utrudnienia.

Kosmetyki naturalne. Dlaczego warto ich używać?

Coraz częściej zwracamy uwagę na skład kupowanych przez nas kosmetyków, których na rynku dostępny jest ogromny wybór. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele znajduje się w nich chemii i jak bardzo mogą być one dla nas szkodliwe. Na szczęście istnieje alternatywa – kosmetyki naturalne. Czy warto je stosować? Czy na pewno ich skład jest lepszy od zawartości kosmetyków tradycyjnych?

Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Kosmetyki naturalne – niezwykła skuteczność

Większość naturalnych składników wyparta została z kosmetyków przez opracowywane w laboratoriach chemicznych sztuczne substytuty. Obecnie, dzięki coraz większej świadomości konsumentów i producentów, jesteśmy świadkami ich triumfalnego powrotu. Nowoczesne procesy ekstrakcji sprawiają, że z darów natury udaje się uzyskać produkty o konkurencyjnej dla syntetyków skuteczności. Bez szkodliwych skutków ubocznych ich stosowania.

Kosmetyki naturalne – bezpieczeństwo Twojego ciała

W dalszej części artykułu zamieściliśmy wykaz szkodliwych dla zdrowia składników kosmetyków tradycyjnych. Uważamy, że jego lektura bez trudu przekona Cię do stosowania kosmetyków naturalnych, które mogą uchronić Twój organizm przed środkami toksycznymi.

Kosmetyki naturalne są uniwersalne

Tradycyjne kosmetyki do twarzy i ciała podzielone są na cały szereg gatunków, adresowanych do wąskich grup odbiorców. Aby je skutecznie stosować, należy umieć odpowiednio sklasyfikować cechy swojej skóry i dopasować do tego wyniku wiek oraz płeć.

Naturalne produkty kosmetyczne są dobre dla każdego typu skóry i płci. Decydując się na kosmetyki naturalne nie musisz więc kupować odrębnych preparatów dla wszystkich członków rodziny.

Kosmetyki naturalne chronią środowisko

Kosmetyki naturalne są wolne od surowców:

  • pochodzących z roślin modyfikowanych genetycznie, a także
  • surowców pozyskiwanych od zwierząt w sposób dla nich szkodliwy. 

Produkuje się je z jednoczesnym podejmowaniem działań chroniących środowisko naturalne.

Kosmetyki naturalne – czego w nich nie ma?

Występowanie w kosmetykach tradycyjnych Opis działania Występowanie w kosmetykach naturalnych
Parabeny Silne konserwanty. Powodują stany zapalne skóry na tle alergicznym (egzemy, wyprysk kontaktowy). Szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży i w czasie laktacji. brak
Glikole Stosowane powszechnie rozpuszczalniki. Przenikają przez skórę i dostają się do krwi. Działają rakotwórczo, są silnie toksyczne. Wysuszają i podrażniają skórę, powodują stany zapalne, świąd i pieczenie. brak
Parafiny Zatykają pory, absorbują kurz i bakterie. Hamują wymianę gazową i metaboliczną w skórze stwarzając warunki sprzyjające rozwojowi bakterii beztlenowych. Utrudniają regenerację skóry i przyśpieszają proces jej starzenia. brak
Ftalany Uszkadzają komórki rozrodcze i komórki nadnerczy. Powodują zanik spermatogenezy. brak
Sztuczne substancje zapachowe Często silnie uczulające i kancerogenne. Nie wolno ich stosować w czasie laktacji i ciąży. brak

Kosmetyki naturalne – czy warto ich używać?

Kosmetyki naturalne zawierają wyłącznie naturalne surowce, czyli zasoby mineralne i składniki pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Pozyskiwane są one za pomocą metod fizycznych pozwalających na zachowanie wartości odżywczych, witamin i cennych substancji znajdujących się w surowcach. Kosmetyki naturalne mogą być produkowane z udziałem składników pochodzenia zwierzęcego pod warunkiem, że nie jest to szkodliwe dla zdrowia lub życia zwierząt. Takimi surowcami są między innymi miód, propolis, lanolina czy mleko.

Przykłady

zastosowania propolisu:

iUNIK Witaminowe serum z propolisem

Dr.Ceuracle – Krem z ekstraktem z propolisu i mleczkiem pszczelim

Przykład

zastosowania lanoliny:

SAMARITE Supreme balm

Kosmetyki naturalne mogą również posiadać związki powstające w efekcie procesów biotechnologicznych. W ten sposób uzyskuje się między innymi kwas hialuronowy.

Przykłady:

BIOETIQ – Kwas hialuronowy

DERMAQUEST – Odmładzające serum w witaminą B3

DERMOMEDICA – Serum do twarzy z prowitaminą B5 i kwasem hialuronowym

ECO LAB – Koncentrat liftingujący do twarzy z kwasem hialuronowym

Oprócz surowców pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, w kosmetykach naturalnych można również spotkać:

  • surowce pochodzenia morskiego,

Przykład:

INTELIGENT SKIN THERAPHY – Maska ujędrniająca z algami morskimi

  • olejki eteryczne,
  • sole nieorganiczne i tlenki pochodzące z minerałów,
  • naturalne emolienty, barwniki, emulgatory,

Przykład:

SAMARITE Supreme Balm

  • naturalnie występujące substancje czynne i konserwujące (kwas benzoesowy i jego sole, kwas benzylowy, kwas salicylowy).

Przykład:

COSRX – Emulsja do twarzy z naturalnym kwasem salicylowym

***

Kupując produkty do higieny i pielęgnacji ciała pamiętaj, że komunikat marketingowy często nie idzie w parze z prawdziwym składem i efektem stosowania danego środka. Dlatego czytaj uważnie etykiety i korzystaj z usług jedynie pewnych dostawców.

W naszym sklepie posiadamy produkty znanych i sprawdzonych marek, takich jak: BIOETIQ, ECOLAB, IOSSI, KRAYNA, MOKOSH, POLNY WARKOCZ, RESIBO, SAMARITE, SON&PARK oraz wielu innych. Firmy te specjalizują się w produkcji kosmetyków naturalnych o gwarantowanym składzie oraz skuteczności działania. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.