FERIE2023" - RABAT 12%. W dniach 15-23 lutego sklep internetowy Cosmetin będzie jak zwykle otwarty! Jednak cały nasz zespół będzie przebywał na krótkim urlopie. Zamówienia złożone w tym czasie będziemy realizować od poniedziałku 14 lutego. W zamian na wszystkie zamówienia złożone w tym okresie czeka na Was 10% RABAT* na hasło: „FERIE22”. Przepraszamy za utrudnienia.

POLECANE POLSKIE NATURALNE KOSMETYKI

Polskie kosmetyki naturalne godne uwagi

Naturalne kosmetyki na stałe zagościły w naszych domach. Zachwycają ich krótkie składy, subtelne formuły i doskonałe zapachy. Szczególnie podoba nam się to, że wytwarzane są przez polskich producentów, którzy – mając na uwadze dobro naturalnego środowiska – tworzą produkty skuteczne i bezpieczne.

Przejrzeliśmy rankingi polskich kosmetyków na portalach poświęconych pielęgnacji urody publikowane w ciągu ostatnich trzech lat, aby zapoznać Was z producentami, którzy pojawiali się na listach najczęściej, a ich wyroby zyskały uznanie klientów. Naszym źródłem były strony: elle.pl, ekopolka.pl, kobieta.gazeta.pl, kobieta.onet.pl, lelum.pl, marketingpremium.pl, mrspolka-dot.com. Marki zestawiliśmy w porządku alfabetycznym.

KOSMETYKI ALKEMIE – MARIAŻ TRADYCJI Z NOWOCZESNOŚCIĄ

Kosmetyki Alkemie łączą zalety naturalnych składników z najnowszymi osiągnięciami kosmetologii. Zasadą producenta jest stosowanie jedynie składników o klinicznie udowodnionym działaniu. Jego masło brązujące do ciała okrzyknięte zostało przez Elle Polska w 2019 roku odkryciem roku.

Polecamy następujące naturalne kosmetyki Alkemie:

KOSMETYKI BIO IQ – SKUTECZNE FORMUŁY Z ZACISZA LABORATORIÓW

Kosmetyki BIO IQ bazują jedynie na certyfikowanych składnikach roślinnych. Firma zleca tworzenie formuł w zachodnich laboratoriach i przykłada ogromną wagę do czystości składników. Produkty BIO IQ posiadają certyfikaty ECOCERT oraz COSMEBIO i uważane są za kosmetyki naturalne o najklarowniejszym składzie.

Naturalne kosmetyki BIO IQ, na które warto zwrócić uwagę:

KOSMETYKI E-FIORE – UMIEJĘTNE WYKORZYSTANIE DARÓW NATURY

Kosmetyki E-Fiore do twarzy i ciała są w 100% naturalne, bez parabenów, syntetycznych barwników i innych szkodliwych substancji. Marka E-Fiore opiera się na składnikach pochodzących z ziemi, wody, roślin, aromatycznego miodu oraz mleka. Wytworzono je z czystych olejów roślinnych, maseł nierafinowanych, wyciągów z kwiatów. Konserwowane są naturalnie, m.in. solą morską, wyciągiem z pestek grejpfruta oraz glinkami.

Najbardziej znane naturalne kosmetyki E-Fiore:

KOSMETYKI IOSSI – POSZUKIWANIE POLSKICH I EGZOTYCZNYCH ŹRÓDEŁ

Kosmetyki IOSSI oraz ich marka powstały z pasji tworzenia nowych receptur kosmetycznych, eksperymentowania i odkrywania nowych właściwości roślin. Firma sięga do tradycji, ale uważnie obserwuje osiągnięcia współczesnej kosmetologii, aby tworzyć kosmetyki czerpiące z nieznanych dotychczas właściwości przyrody. Kosmetyki IOSSI składają się z naturalnych i organicznych olejów oraz maseł, olejków eterycznych i ekstraktów roślinnych pozyskiwanych zarówno na rodzimych, polskich łąkach, jak i w najdalszych zakątkach świata.

Najlepsze według nas naturalne kosmetyki IOSSI:

KOSMETYKI LUSH BOTANICALS – JEDYNIE ROŚLINY I PSZCZELE PRODUKTY

Kosmetyki Lush Botanicals istnieją na rynku od niedawna, ale są już dobrze znane. Zamknięte w ciemnofioletowych, szklanych buteleczkach i wymagające przechowywania w lodówce, produkty Lush Botanicals nie zawierają konserwantów (nawet tych z listy ECOCERT), syntetyków oraz toksyn. Poza olejami z zimnego tłoczenia, ekstraktami roślinnymi i hydrolatami do ich produkcji wykorzystuje się jedynie wosk oraz mleczko pszczele.

Polecamy naturalne kosmetyki Lush Botanicals:

KOSMETYKI MOKOSH – DROGA OD PODSTAW DO ZŁOŻONYCH RECEPTUR

Kosmetyki Mokosh zawdzięczają swoją nazwę starosłowiańskiej bogini płodności i urodzaju. Marka jest stosunkowo młoda, ale cieszy się już ogromną popularnością. Zaczęła od wytwarzania produktów jednoskładnikowych (bazowych), które mogą być używane samodzielnie lub mieszane ze sobą. W ostatnim okresie Mokosh poszła krok dalej i zajęła się produkcją gotowych kosmetyków wieloskładnikowych.

Kosmetyki Mokosh obejmują całą gamę produktów do codziennej pielęgnacji, regeneracji i relaksu tak w domu, jak i w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Rekomendowane przez nas naturalne kosmetyki Mokosh:

KOSMETYKI MAKE ME BIO – UNIWERSALNE KOSMETYKI O SZEROKIM ZASTOSOWANIU

Kosmetyki Make Me Bio mają na naszym rynku dość krótki życiorys. Mimo to marka zdążyła już zdobyć grono wiernych fanek. Starannie przemyślane, naturalne składy kosmetyków o szerokim spektrum, w których brak syntetycznych, szkodliwych substancji to gwarancja delikatnej, ale skutecznej pielęgnacji. Ich uniwersalność zapewnia znakomite efekty w przypadku różnego typu cery. Kosmetyki Make Me Bio są hipoalergiczne, co sprawia, że znakomicie sprawdzają się u właścicielek cer wrażliwych i u osób z różnego rodzaju alergiami.

Polecamy naturalne kosmetyki Make Me Bio:

*

Wszystkie wymienione wyżej kosmetyki znajdują się w ofercie naszego sklepu. Jest ich oczywiście znacznie szerszy wybór. Serdecznie zapraszamy do zakupów.