FERIE2023" - RABAT 12%. W dniach 15-23 lutego sklep internetowy Cosmetin będzie jak zwykle otwarty! Jednak cały nasz zespół będzie przebywał na krótkim urlopie. Zamówienia złożone w tym czasie będziemy realizować od poniedziałku 14 lutego. W zamian na wszystkie zamówienia złożone w tym okresie czeka na Was 10% RABAT* na hasło: „FERIE22”. Przepraszamy za utrudnienia.

Dermokosmetyki czy warto?

Ze względu na wiele sprzecznych opinii co do dermokosmetyków wielu z naszych klientów miewa wątpliwości co do ich skuteczności i opłacalności zakupu. W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości, i przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie zadane w tytule „Czy warto?”.

 

 Dermokosmetyki – definicja i status prawny

 

Dermokosmetyki to kosmetyki zawierające substancje aktywne biologicznie, a więc takie jakie mają leki. Stąd też wzięła się ich nazwa będąca połączeniem słów „kosmetyki” i „farmaceutyki”. Sama definicja jednak nie wiążę się z regulacjami innymi niż dotyczącymi wszystkich kosmetyków, i nie istnieją żadne ścisłe wytyczne co do ich specyfiki. Z tego tez powodu Dermokosmetyki poddawane są, często niesłusznej krytyce.

 

Dermokosmetyki – skuteczność potwierdzona badaniami

 

Krytyka dermokosmetyków głównie opiera się na fakcie że nie przechodzą one tak dokładnych testów jak leki, a co za tym idzie nie są jako leki zarejestrowane. Nie wynika to jednak z ich niskiej skuteczności, czy wręcz jej braku jak zdają się sugerować opinie osób wobec nich sceptycznych. Producenci nie decydują się na rejestrację głównie z tego względu że koszt procedury kwalifikacji produktu jako lek jest długotrwały i bardzo kosztowny. Nie znaczy to bynajmniej że dermokosmetyki nie przechodzą dokładnych testów. Każdy z producentów poddaje swoje kosmetyki nie tylko obowiązkowym testom niezbędnym przy wprowadzeniu kosmetyku do sprzedaży, ale również wielu kompleksowym testom odnośnie jego skuteczności. Niezależne badania dermatologicznie niejednokrotnie potwierdzają działanie dermokosmetyków, podobnie jest z pozytywnymi opiniami od klientów.

 

Dermokosmetyki – kosmetyki poddawane kosztownym badaniom

 

Ze względu na swoją specyfikę dermokosmetyki często sprzedawane są w cenach wyższych niż standardowe kosmetyki. Wynika to przede wszystkim z wysokich kosztów badań dermatologicznych potwierdzających ich skuteczność, które przecież nie zawsze zakończą się pozytywnym wynikiem. Kolejną kwestią jest użycie specyficznych, często trudnodostępnych, a co za tym idzie drogich składników i produktów potrzebnych do ich wyprodukowania. Z powyższych powodów cena która początkowo może się wydawać wysoka, tak naprawdę jest w pełni uzasadniona, bo otrzymujemy produkt znacznie dokładniej przebadany, i o bardziej skutecznym działaniu niż w przypadku standardowych kosmetyków.

 

Zastosowania dermokosmetyków

 

Istnieje wiele dermokosmetyków o różnych zastosowaniach. Najczęstszymi jest działanie przeciwstarzeniowe i przeciwzmarszczkowe. Istnieją jednak również dermokosmetyki o bardziej specyficznym działaniu, jak na przykład złuszczające maseczki, gojące balsamy czy na przykład dermokosmetyki o działaniu specyficznie dopasowanym do konkretnych problemów ze skóra na przykład przeciw trądzikowe, czy takie działające na przebarwienia skóry. W sprzedaży dostępne są również wyspecjalizowane dermokosmetyki dopasowane do konkretnych części ciała, stosowane na noc lub na dzień.

Dermokosmetyki występują w bardzo różnej postaci, dostępne są nie tylko w postaci klasycznych kremów, ale również pod postacią pianki, żelu do mycia, czy maseczek jednorazowych.

 

Dermokosmetyki – kosmetyki zyskujące na popularności

 

Ze względu na szerokie spektrum zastosowań, bardzo duży wybór sposobu aplikacji, i bogatą gamę producentów, a przede wszystkim ze względu na ich wyższą skuteczność niż klasycznych kosmetyków dermokosmetyki znajdują sobie coraz większe grono zwolenników. Dermokosmetyki to jedne z najchętniej kupowanych kosmetyków w sklepie Cosmetin. Pozytywne opinie pozostawiane przez naszych klientów tylko dodatkowo potwierdzają ich skuteczne działanie.

 

Z wiedzą zawarta w tym artykule z pewnością będą Państwo w stanie samodzielnie odpowiedzieć czy warto zdecydować się na zakup dermokosmetyków, czy może jednak zdecydować się na innego typu kosmetyki. Naszym zdaniem zdecydowanie warto, gdyż są to kosmetyki o działaniu udowodnionym wieloma specjalistycznymi badaniami, często znacznie szerszym i skuteczniejszym od kosmetyków klasycznych, ale ostateczną decyzję pozostawiamy oczywiście Państwu.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza bogatą ofertą dermokosmetyków.