FERIE2023" - RABAT 12%. W dniach 15-23 lutego sklep internetowy Cosmetin będzie jak zwykle otwarty! Jednak cały nasz zespół będzie przebywał na krótkim urlopie. Zamówienia złożone w tym czasie będziemy realizować od poniedziałku 14 lutego. W zamian na wszystkie zamówienia złożone w tym okresie czeka na Was 10% RABAT* na hasło: „FERIE22”. Przepraszamy za utrudnienia.

Kosmetyki bez chemii – poznaj kosmetyki naturalne

Dlaczego warto poznać naturalne kosmetyki? Ostatnie dwie dekady zmieniły otaczającą nas rzeczywistość nie do poznania. Czy spotykając samych siebie sprzed dwudziestu lat uwierzylibyśmy sobie, że każde z nas ma w kieszeni urządzeniu umożliwiające, w każdej chwili, kontakt z całym światem? Że możemy pracować z domu i zamawiać tysiące drobiazgów pod własne drzwi? Skoro jednak, rozwój technologii miał ułatwić nam codzienne sprawunki to dlaczego coraz więcej słyszymy o chorobach cywilizacyjnych? Skąd wśród polek i polaków coraz liczniejsze problemy o podłożu stresowym? Skąd tak liczne alergie i uczulenia o których pokolenie naszych rodziców nawet nie słyszało?

Kosmetyki naturalne – bierz to co najlepsze z natury

Może w nieustającym pędzie codzienności zatraciliśmy coś z kontaktu z przyrodą? Bo czy jest coś bardziej kojącego niż zapach lasu po wiosennej burzy? Kiedy zapach ozonu wiszącego w powietrzu miesza się delikatnymi nutami igliwia i balsamicznym aromatem żywicy? Za te niewątpliwie przyjemne doznania zapachowe odpowiedzialne są występujące w przyrodzie od milionów lat olejki eteryczne (łac. oleum aetherium). Są one niczym innym jak wytworem specjalnych komórek, charakterystycznych dla roślin olejkodajnych, na przykład sosen, jasnotowatych czy niektórych baldaszkowatych. Mając pod ręka takie składniki naturalne nie ma potrzeby uciekania się do ich chemicznych odpowiedników, z których często korzystają międzynarodowe koncerny celem obniżenia kosztów produkcji.

Nawet w sytuacji w której nasza skóra, włosy lub paznokcie wymagają intensywnej pomocy przyroda oferuje szerokie spektrum naturalnych składników które skoncentrowane pod postacią serum działają skuteczniej niż nie jeden preparat pełen chemii. Czym jest więc serum? Serum jest kosmetykiem o właściwościach leczniczych, rodzajem koncentratu substancji aktywnych dających szybkie efekty. W zależności od składu serum umożliwia osiągniecie różnych efektów – nawilżające (kwas hialuronowy, witamina B3, cukier brzozowy ), rozjaśniające (ceramidy roślinne, retinol), regenerujące (hesperydyna z cytrusów) itp. Serum jest niezwykle skuteczne, można stosować leczniczo lub profilaktycznie na przykład na tydzień przed sylwestrem lub wymarzonym wakacyjnym wyjazdem w celu regeneracji zniszczonej i wysuszonej skóry lub włosów.

Naturalne serum w służbie skóry

Stosując serum ważne jest to, aby wybrać produkt dostosowany do rodzaju naszej skóry, włosów, paznokci oraz ich aktualnych potrzeb i unikać długotrwałego stosowania. Serum ma zazwyczaj formę wilgotnej, wodnistej maski lub żelu. Taka konsystencja pozwala na bardziej równomierne rozprowadzanie składników naturalnych i tym samych skuteczniejsze działanie. Jednocześnie nie pozostawia na skórze czy włosach tłustego osadu ani nie zatyka porów. Duże stężenie naturalnych składników aktywnych oraz działanie w głębokich warstwach skóry przekładają się na efektywniejsze działanie kosmetyku. Po rozwiązaniu problemu lub odświeżeniu skóry przed ważnym dniem warto sięgnąć po łagodniejsze kosmetyki takie jak balsamy czy kremy które pozwalają utrzymać zdrowy wygląd i odpowiednie nawilżenie. Równocześnie naturalny charakter kosmetyków pozbawionych chemii zmniejsza szanse na reakcję alergiczną lub podrażnienia skóry. W końcu wszystko co najlepsze pochodzi z natury.

Rozpoczynając podróż do krainy naturalnych kosmetyków godnym polecenia przewodnikiem jest firma Samarite. Firma ma ta została założona przez trzech ekspertów z polski, magistra chemii, magistra farmacji i lekarza. Ich wspólne doświadczenie pozwoliło na opracowania unikalnych produktów opartych wyłącznie na naturalnych składnikach i nierzadko tradycyjnych pradawnych recepturach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. W składzie tych kosmetyków nie ma sztucznych silikonów, parabenów, parafiny, olejów mineralnych, czy innych drażniących sztucznych barwników. Ogromną zaletą tych preparatów jest to, że są w pełni bezpieczne. Mogą z nich bez obaw korzystać kobiety w ciąży i karmiące, alergicy a nawet dzieci. Firma Samarite nie tylko produkuje wysokiej jakości naturalne kosmetyki ale oferuje też specjalistyczną poradę i pomoc kosmetologiczną przy doborze optymalnych produktów.