FERIE2023" - RABAT 12%. W dniach 15-23 lutego sklep internetowy Cosmetin będzie jak zwykle otwarty! Jednak cały nasz zespół będzie przebywał na krótkim urlopie. Zamówienia złożone w tym czasie będziemy realizować od poniedziałku 14 lutego. W zamian na wszystkie zamówienia złożone w tym okresie czeka na Was 10% RABAT* na hasło: „FERIE22”. Przepraszamy za utrudnienia.

Kosmetyki naturalne dla dzieci i niemowląt – czy warto

Nie ma niż ważniejszego niż zdrowie i dobre samopoczucie naszych pociech. Dlatego warto pamiętać że, skora najmłodszych bardzo różni się od skóry dorosłych. Dzieci mają słabiej rozwinięte mechanizmy zabezpieczające je przed czynnikami zewnętrznymi, które często nie dają rady zapewnić im dostatecznej ochronny. Sprawia to że małe szkraby są bardziej podatne na czynniki drażniące oraz groźne mikroorganizmy. Podrażniona skóra może nawet doprowadzić do zmniejszenia wilgotności skóry wpływając negatywnie na termoregulacje ciała. Specjaliści z dziedziny neonatologii i położnictwa często zalecają aby zapewnić dziecku dodatkową ochronę skóry poprzez profilaktyczne stosowanie odpowiednich preparatów a w przypadku miejscowych podrażnień na przykład pod rzepem od pampersa stosować miejscowo kompleksowa terapie.

Bezpieczne kosmetyki dla niemowląt

Na co więc zwrócić uwagę poszukując bezpiecznych kosmetyków dla dzieci? Najlepiej zwrócić uwagę na produkty naturalne i ekologiczne w których znajduje się zdecydowanie mniej drażniącej chemii. Skąd mamy mieć pewność że zakupione przez nas preparaty są rzeczywiście oparte na naturalnych składnikach i recepturach? Umożliwiają nam to specjalne certyfikaty które możemy odnaleźć na kosmetykach ekologicznych. Poniżej przygotowałam dla was krótki opis pięciu najczęściej spotykanych certyfikatów będących swoista gwarancja bezpieczeństwa waszych pociech.

SOIL ASSOCIATION: Certyfikat ten jest wydawany przez założoną w 1946 r. organizacją charytatywną z siedzibą w wielkiej Brytanii. Jej działalność skupia się na sprzeciwie wobec intensywnego rolnictwa oraz na edukacji ekologicznej i wparciu lokalnych producentów ekologicznych produktów. Certyfikat SOIL ASSOCIATION jest przyznawany kosmetyką organicznym których skład stanowi co najmniej 95% surowców organicznych. Organizacja kontroluje cały łańcuch produkcji zwracając uwagi na to czy kolejne etapy są przyjazne środowisku

ECOCERT: Wydawany przez założoną we Francji w 1991 roku organizację certyfikującą w ponad 80 krajach, co czyni ją jedną z największych organizacji certyfikujących ekologiczne produkty na świecie. Aby kosmetyk uzyskał uznanie ECOCERT musi zawierać co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego, w tym minimum 50% składników pochodzenia naturalnego musi pochodzić z upraw ekologicznych. W skład produktów z tym certyfikatem nie mogą wchodzić składniki z upraw GMO

VEGAN SOCIETY – organizacja charytatywna zarejestrowana w Wielkiej Brytanii w 1944 r. w celu promowania weganizmu. Towarzystwo to było pierwszą organizacją skupiającą wegan i rozpowszechniło używanie słowa weganizm dla „bezmlecznego wegetarianizmu”. Certyfikat VEGAN SOCIETY przyznawany jest kosmetykom odpowiednim dla wegetarian, wegan i osób nietolerujących laktozy. Dotyczy to nie tylko samego produktu, ale także wszystkich składników użytych do jego wytworzenia. Produkty opatrzone tym certyfikatem nie zawierają GMO, nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego

NATURE: to założone w 2007 r. międzynarodowe stowarzyszenie non-profit z siedzibą w Brukseli, zaangażowane w promowanie i ochronę kosmetyków naturalnych i organicznych na całym świecie. Organizacja ta certyfikuje kosmetyki na trzech poziomach ich definicji, a przy okazji wspiera idee kosmetyki naturalnej oraz uczestniczy w doświadczeniach i ekspertyzach.

ICEA: jest międzynarodowym porozumieniem w kwestii jakości kosmetyków z 2000r. Certyfikat ICEA potwierdza brak GMO oraz fakt że produkt nie był testowany na zwierzętach a w procesie produkcji nie uczestniczyło promieniowanie jonizujące. Certyfikat ten też potwierdza brak substancji chemicznych, w tym konserwantów i ropopochodnych w składzie produktu.

Dodatkowo, szczególnie w produktach dla najmłodszych warto rozejrzeć się za naszym krajowym certyfikatem Instytutu Matki i dziecka!